Kişisel Yazılar

FİLİSTİN MÜCADELESİNDE UNUTULMAYANLAR

60 Yılı aşkındır Filistin de İsrail tarafından işgale karşı bir direniş var. İsrail zulümüne hiçbir zaman boyun eğmeyen Filistinli Mücahitlerin savaşı yaşanıyor. Binlerce kişi bu uğurda şehadet şerbetini içti, kimisi daha bebekken şehit oldu kimisi savaşarak şehit oldu, ben istedim ki bu haklı onurlu mücadelenin efsanelerini hatırlayalım hiç olmazsa birkaç tanesini hatırlatıp Filistin mücadelesine daha fazla önem verelim.

Bunlardan ilki Şeyh Ahmet Yasindir; Hamasın kurucularındandır, 1938 yılında doğmuş kendisini İsrail ancak 2004 yılında bir Helikopter saldırısıyla hain bir suikastle şehit ediyor. Daha önce bir çok defa İsrail kendisini öldürmek için girişimlerde bulunmuştu, İsrail o kadar zavallı bir millet ki felçli ve yaşlı bir adamı ancak havadan vurarak öldürdü. Oysa kendisi diyordu benim kurumuş elim ne silah tutar ne kalem sesimde yeryüzünü inletecek gücü yok, Ümmetin suskunluğunu sana şikayet ediyorum ALLAH ım diyerek bir anlamda Müslümanların halini ortaya koyan Şeyh Ahmet Yasin şehadet şerbetini böylece içiyordu.

Abdülaziz El Rantisi; savaş ta yas yoktur, eğer yas tutarsanız zaman kaybedip savaşı kaybedersiniz. Şeyh Ahmet Yasin şehit olduktan sonra doktor A. El Rantisi Hamasın yeni başkanı seçildi. Filistin mücadelesinde İsrail’in baskısının arttığı bir dönemi yaşıyorduk, 2 ay bile geçmeden bu sefer Rantisi İsrail ordusu tarafından şehit ediliyordu. Hamas bir kez daha ağır bir darbe alıyordu. Öyle ki Rantisi’den sonra Hamas’ın yeni başkanının ismi kamuoyundan saklanmıştı.

Muhammed Cemal Ed-Durre; bu Filistinli kardeşimizde İsrail tarafından babasıyla birlikte sokak  ortasında şehit edildi. Üzerlerine ateş açılırken babası onu korumak için bir köşeye sığınmış ve ateş eden İsrail askerlerine yanımda çocuk var yapmayın demesine İsrail daha şiddetli bir şekilde ateş ederek baba ile oğlu tüm dünyanın gözleri önünde şehit etti, ama maalesef dünyadan vazgeçtim dünya Müslümanları gerekli sesi çıkartmadı, işte ben bu duruma daha çok üzüldüm.

Şu ana kadar ancak bu dört cengaveri ancak bu kadar yazabildim, ama biliyorum ki Filistin de adını bildiğim bilmediğim binler onbinlerce Kahramanlar var. İşte hiç tanımadığı babasına mektubunda ki şiir ile seslen adını bilmediğim kahraman bacım, İşte Filistin kardeşlerim tarafından yaşayan efsane Gölgelerin Prensi olarak adlandırılan ve şuan hala İsrail hapishanelerinde olan Abdullah Bergusi gibi binlerce kahraman Filistinli mücahit kardeşlerimiz var. İsrail rehine takasında korkusunda Ey Abdullah Bergusi seni vermeye çok korktu. Ama sizleri örnek alan binlerce Filistinli Mücahid kardeşlerimizi durduramayacaklar, İnşallah. Dayan Filistin, Diren Filistin, çünkü sen düşersen Ümmetin Kalbi düşer, sen düşersen bu şehitlerin kemikleri sızlar, sen düşersen Filistinli yetimler ağlar, anneler ağlar, ümmet ağlar, Dayan Filistin, dayan Kudüs. Selam ve Dua ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir