Siyasi Yazılar

ÖZ ELEŞTİRİ

Benim içinde bulunmuş olduğum çevrem hep cemaati şu yönden eleştiriyor; ülkeyi cemaat olarak yönetmeye çalışıyor, siyasi meselelerde yanlış yorumları öne çıkartıyorlar. Örnek olarak, Mavi Marmara olayından sonra İsrail’den izin almaları gerektiğini söylediği için bir çok İslami kesimden tepki toplamıştı. Mavi Marmara’da İsrail’e destek veren açıklamaları da çok eleştirilmişti, ve bunları bir çok örneklerle sıralayabiliriz, bu eleştiriler haklımı, el hak-haklı, bütün bunları hoca efendi yaptı ve bu davranışlar  İslam ümmetini çok yaraladı. Ama bizim yaptığımız şuna benziyor, bir adamın kanser hastalığı var, bir de yanağında ufak bir sivilcesi var hangisi daha önemli bir rahatsızlık, tabi ki kanser deriz. Ama biz yanağındaki sivilceyle uğraşıyoruz. Peki kanser ne? Kanseri örneklerle anlatmaya çalışalım.

1- Fethullah Gülen’in Kur’an’dan idrake yansıyanlar kitabında Meryem süresindeki ” Biz ona ruhumuzdan üfledik ” ayetini şöyle yorumluyor; H.Z. Peygamber’in ruhu olabilir mi? diye bir şeyler ortaya atıyor ama sadece böyle bir ihtimal olabileceğini söylüyor.( inanmayan kitabı bulup baksın )

2- İnternette bir videosunda H.Z. Peygamberin Türkçe olimpiyatlarına geldiğini söylüyor, el insaf insanın aklı duruyor. Aklıma H.Z. Peygamber’in öldüğünde H.Z. Ömer’in bir anda kendini kaybedip kılıcını çekerek, kim Peygamber öldü derse kılıcımla vururum diyordu, o anda H.Z. Ebubekir şu güzel sözü söylüyor; Ey insanlar H.Z. Muhammed ölmüştür, baki olan ALLAH’ tır diyerek insanlara ve H.Z. Ömer’e hatırlatıyordu. Lafı biraz fazla uzatmış gibi oldum ama örnekler çok, size son bir örnek olarak şunu söylemek istiyorum; 3-4 sene önce yada daha fazla olabilir, amcam’ ın oğlu bir gece abilerinin ( Fethullahçıların cemaat evinde abla veya abi derler ) evinde kalmış. Uyudukları odada bir yatak fazla sermişler, benim kuzen de merak edip sormuş ve şu cevabı almış; H.Z. Peygamber gece gelip yatacak onun için demişler, galiba gece biri tuvalete gidince o yatağa basmış olmalı yatak biraz buruşmuş sabah kalkınca abiler; peygamber gelip yatakta yattığını söyleyince yorganı kesip öğrencilere vermişler. Benim amca oğlu’ da  uyanık ya en büyük parçayı alıp eve gelmiş olanı biteni amcama anlatınca, amcam böyle bir şey olamayacağını çocuğuna anlatmış ve hepimiz şok olduk. Demem o ki biz siyasi yönünü eleştirirken İslami yönünü hiç eleştirmiyoruz, halbuki ” Yarım doktor candan, yarım hoca imandan edermiş ” Selam ve Dua ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir