Siyasi Yazılar

DEVLET BAHÇELİ’YE SORULAR

Sayın Bahçeli yaklaşık 20 senedir MHP nin başında, aslında uzun uzun yaptığı yanlışları anlatabilirim ama bu hem gereksiz bir şey  hem de bunları söyleyip yazımda temel olarak anlatmak istediğimi uzatıp sizleri sıkmak istemediğim için bunları geçiyorum. Dedim ya 1 Kasım da MHP büyük bir yenilgi aldı, Meral Akşener ve bir kaç grup Bahçeli’nin gitmesi gerektiğini söyledi. Devlet Bahçeli önce direndi daha sonra iş öyle bir hale geldi ki Parti içi muhalefet ancak yargı ile Kongre kararı alındı. Daha sonra Bahçeli öyle bir hamle yaptı ki bu yargı kararını bozdurdu. Ben aslında MHP nin başına kimin geçtiğine ilgilenmiyorum ama aklıma her zaman takılan şu soruların cevabını arıyorum; MHP yi çok seven bu yüzden hiç bir zaman onun başını bırakmak istemeyen Devlet Bahçeli’ye sorularım var.

1- 1999 da Başbakan olma şansı varken koltuğu neden Ecevit’e bıraktı.

2- 2002 de daha seçime 2 sene varken niye koalisyonu bozup seçime gitti.

3- Bugün İmralı da yatan Öcalan’ı niye asmadı da daha sonradan meydanlarda Erdoğan’a ip atarak asamıyorsan al sana ip, neden kendi yapamadığını üstelik idamı da kaldırarak buna engel olarak suçladı.

4- Haziran seçimlerinin sonucunda hiç bir parti uzlaşmadı ve hayırda hayır vardır, diyerek inatlaştı. Gerçi hayırda hayır olmadığını daha sonradan kendisiyle birlikte hep beraber 1 Kasım da öğrenmiş olduk.

Sonuç olarak bu kadar hata yapan Devlet Bahçeli niye hala MHP nin başında durmak için inat ediyor? Burasıda en önemli soru, haydi Devlet bey benim ve bu milletin bu sorularına cevap ver yada mert gibi bırak git. Selam ve Dua ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir