Siyasi Yazılar

ÜMMET İÇİN; LA TAHZEN (ÜZÜLME)

27 Aylık  olan bu sitenin yayın hayatının başında, yazılarıma ilk başladığımda bir kaç niyetim vardı.

1- Engelli olan insanların bir şeyler yapabileceğini göstermek için.

2- İslam dünyasının uğradığı zulümleri ve her kim zulüme din, dil, ırk ayrımı yapmadan uğruyorsa onları savunmak için yola çıktım.

Mustafa İslamoğlu’nun deyimi ile pasif iyiden aktif iyiye geçmemiz gerektiği için bu siteyi kurmaya ihtiyaç duydum. Çünkü bugün Türkiye’de kime sorarsanız sorun ister İslamcı olsun, ister solcu veya diğer kesimler olsun Filistin’de bir zulüm olduğunu kabul eder. Irak’ta , Mısır’da, Suriye’de, Arakan’ da bir zulüm olduğunu kabul eder ama bunları tam olarak öğrenmek için okumak gerekir. Maalesef okumak deyince 15-20 adım geriye giden bir toplum olduğumuz için çözüm önerileri çok fazla olmuyor. Doğal olarak ellerimiz kalemi tutana kadar zaman akıp gidiyor. Haksızlık yapmayalım hakikaten Türkiye’de çok değerli kalem sahipleri var ama bunların sayısı bence yeterli değil. Bunu yetersiz gördüğüm için bu siteye ihtiyaç duydum. Yaklaşık 1 sene önce belki de biraz daha fazla LA TAHZEN isimli bir kardeşim yazılarıma yorum yazmaya başladı. İlk başta çok önemsemedim açıkçası şöyle düşündüm; 2 yada 3 tane yorum yazar sonra sıkılır gider diye düşündüm ama yanıldım. Zaman zaman kaybolsa da yorumların sayısı artmaya başladı. En son Fatih Üniversitesinin Geleceği isimli yazıma şu yorumu yapınca; sizin iki kardeşiniz hem orada okuyor hem de eleştiriyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, diye yorumlamıştı. Haklıydı ama bende onun yorumuna cevabı vermiştim ve kim olduğunu sordum. Ertesi gün ALLAH’ ın yarattığı bir kulum, dedi. Hem şaşırdım hem de merakım daha da arttı, hem cevabı çok hoşuma gitmedi desem yalan söylemiş olurum. Adını açıklamak zorunda değil buna bende saygı duymak zorundayım. Sonra merak ettim acaba LA TAHZEN ne anlama geliyor diye, internetten baktım anlamı ; ÜZÜLME idi. Bu beni çok derin bir düşünceye itti. İslam Dünyasının durumunu düşündüm, Filistin, Irak, Arakan, Suriye, Mısır ve diğerleri hiçte iç açıcı değildi. Bunlara üzülmemek çok zor ama biz Müslüman bunlara üzülürken zulüme karşı savaşmayı ihmal ediyor. Bundan faydalananlar ümmete her geçen gün daha çok zulüm yapıyor, onun için önce bizim üzülmeyi bırakmamız lazım. Hepimizin birer LA TAHZEN olması azım, onun için bu isim benim için daha çok anlam kazandı, bunu ifade etmek istedim. Gelin bu ismi biraz düşünelim, ve Tevekkül edelim. Beni bu düşünceye iten kişiye teşekkür ederim, İnşallah bir gün tanışmak nasip olur dileği ile. Yazımı bitireli ve Selam ve Dua ile…

One thought on “ÜMMET İÇİN; LA TAHZEN (ÜZÜLME)

  1. la tahzen dedi ki:

    selamün aleyküm öncelikle benim sizin yazılarınızdan istifade etmek etiyim gibi . sizinde benim yorumlarımdan istifade etmeniz , ayrıca sadece yorumlara cevep vermeyerek bizzat sayfanız’dan böyle bir yazı yazmanız beni onurlandırdı.

    La Tahzen! İnnALLAHe-l meana!” “Üzülme, Allah bizimle . EFENDİMİZ (S.A.V) SADIK DOSTU HZ EBU BEKİR’İLE BERABER MEKKEDEN MEDİNEYE HİCRET ETTİKLERİNDE . SAKLANDIKLARI MAĞARANIN ÖNÜNE MÜŞRİKLER GELİNCE HZ EBU BEKİR MÜŞRİKLERİN ONLARI GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNEREK ENDİŞEYE KAPILIR VE EY ALLAH’ IN PEYGAMBERİ BİZİ GÖRECEKLER DER EFENDİMİZDE SADIK YOL ARKADAŞINA (La Tahzen! İnnALLAHe-l meana!” “Üzülme, Allah bizimle )DER. BU TEVBE SURESİNİN 40. AYETİNDE GEÇER .
    Eğer siz ona (Peygamber’e) yardım etmezseniz, Allah ona yardım eder. Hani o kâfirler, onu Mekke’den çıkardıkları vakit sadece iki kişiden biri iken, ikisi de mağarada bulundukları sırada arkadaşına «Üzülme, çünkü Allah bizimledir.» diyordu. Allah onun kalbine sükûnet ve kuvvet indirmişti ve onu görmediğiniz bir orduyla desteklemişti. Kâfirlerin sözünü alçaltmıştı. Yüce olan Allah’ın kelimesidir. Ve Allah güçlüdür, hikmet sahibidir.(TEVBE 40. ) BİRAZ UZUN OLDU HOŞUNUZA GİTTİĞİ İÇİN YAZMAK İSTEDİM HAKKINIZI HELAL EDİN . SELAM VE DUA İLE.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir